Vítej v gramu!

Oblast Vinohrad mezi náměstím Míru a Grébovkou byla v osmdesátých letech minulého století připravována k rozsáhlé rekonstrukci.
Tento plán však v roce 1989 překazila listopadová revoluce, která projekt ukončila. Léta chátrající domy byly koncem 20. století zachráněny koupí investora, který nechal domy přestavět na funkční objekty a propojením budov tedy vznikl obytně administrativní komplex, který z přední části nabízí bytové jednotky a ze zadní částí kancelářské prostory.

Posouváme se v čase o 20 let, kdy o tento atriový prostor projevil zájem jeden z majitelů projektů Dudes & Barbies s touhou vybudovat zde další restaurační provoz určený pro všechny, ale zároveň ne pro každého.
Přípravy na otevření Gramu tak probíhaly několik let, až konečně v listopadu 2023 otevřel Gram své dveře široké veřejnosti.

Nabídka služeb v Gramu je oproti ostatním našem projektům velice rozdílná, a to především ve stylu obsluhy nebo gastro nabídce, a to především z důvodu rozdílné a lehce náročnější klientele.
Co má ale Gram s ostatními provozy společného, je rodinný vibe a v týmu panující přátelská atmosféra.
Komě tvé osobnosti, jsou pro nás ale důležité i tvé zkušenosti z gastronomie, protože v Gramu zaleží na každém detailu.
Vítej tedy v Gramu, kde rozdáváme lásku po kilech.

Koncept fungování Kavárny

Gram, stejně jako naše ostatní provzy nabízí mnoho prostorů, přičemž má každý z nich svá konkrétní specifika.

HLAVNÍ PROSTOR GRAMU
Tímto prostorem je myšlen celý prostor Gramové restaurace, který je rozdělen na část před barem, část pod schody a podium v zadní části této místnosti. Celkový prostor nabízí cca 100 míst k sezení. V tomto prostoru pak probíhá standardní obsluha zákazníků od počáteční objednávky po finální placení.
Součástí prostoru je i recepční pult, který slouží pro vítání hostů, koordinaci rezervací a zárověň jako "rozcestník" případných návštěvníků,
neboť se v horních patrech budovy nachází kanceláře jiných nájemníků.

BAKESHOP
Prostor Bakeshopu se nachází po pravé straně ihned za hlavním vstupem do areálu.
Tento prostor slouží primárně pro cukrárenskou a pekařskou výrobu. Ale jak název napovídá, lze v tomto prostoru tyto produkty i koupit společně s kávou.
Prostor nenabízí místa k sezení, a tak jsou všechny produkty určené ke konzumaci "s sebou" nebo v hlavním prostoru restaurace.

ZAHRÁDKA
Zahrádka funkční pouze přes letní sezónu nabízí zhruba 50 míst k sezení a do budocna jsou v plánu její další úpravy.
Rádi bychom část zahrady zastřešili, a poskytli tak hostům prostor zimní zahrady s nabídkou degustačního menu.
I na této zahrádce, stejně jako ve všech prostorech restaurace probíha standardní obsluha zákazníků.

PROSTORY PRO EVENTY
Tyto běžnému hostu skryté prostory jsou využívány primárně pro pořádání eventů.
Meetingová místnost se nachází v zadní části Gramu a slouží pro komornější akce, jako jsou křty knich, malířské lekce nebo přednášky.
Sklepní prostory interně nazívané "Undergram" zatím nemají stoprocentní využití, ale poskytují dva měnší salónky, pinpongový stůl, infrasaunu spojenou se sprchou nebo malý bazén.

ZAMĚSTNANECKÉ A VÝROBNÍ PROSTORY.
Barové zázemí a skladová místnost
Suchý sklad před barem
Officová kancelář v zadní části restuarce - za podiem.
Personální toaleta u officové kanceláře
Personální šatny ve spodním patře
Kuchyně s výdejním pultem